Doğru TV Ünitesini Seçmek İçin En İyi 3 Tasarım İpuçları

Gerçek şu ki, çoğumuz için televizyon oturma odamızın odak noktasıdır ve istatistikler doğruysa, görünüşe göre günde ortalama dört saatimizi onu izleyerek geçiriyoruz. Saf eğlence ve rahatlama için gidilecek yerimizdir, bu nedenle tasarım estetiğimizi televizyonlarımızı barındıran eğlence ünitelerine kadar genişletmemiz uygun görünüyor.

Eğlence üniteleri sadece TV için bir yuva olmaktan çok daha fazlası olabilir, alanı tanımlayan, şık, işlevsel olabilirler ve akıllıca seçilirlerse en muhteşem depolama çözümlerini bile sunabilirler. Kusursuz eğlence ünitesini aramaya başlamadan önce, neden bir dakikanızı ayırıp yolunuzda size rehberlik etmesi için aşağıdaki ipuçlarını okumuyorsunuz.

ODA BOYUTU

Bu arama başını önce temellerine geri almak için iyi bir fikirdir  için  bir eğlence ünitesine. Odayı ölçmek ve bir kağıt parçası üzerinde düzeni yapılandırmak, başlamak için harika bir yerdir. Odanızın mevcut düzenini düşünün, bundan memnun musunuz? Bu konfigürasyonda hangi  birim ölçeği  iyi çalışır? Oynamak için sınırlı alan/yükseklik/derinliğe sahip misiniz? İdeal olarak, oturma odası alanını tanımlayan bir özellik olduğundan eğlence ünitenizin boyutunun odanızın geri kalanıyla uyumlu olmasını istersiniz, bu nedenle düşünülmüş planlama anahtardır! Daha büyük bir odanız varsa, şu anda TV’nin arkasındaki duvara takılan genel depolama sistemlerine doğru gerçek bir eğilim var. 

STİL VE TASARIM

Alışverişe çıkmadan önce kendinize sormanız gereken birkaç tasarım ve stil sorusu var. Eğlenceli bir ünite ciddi bir satın almadır ve genellikle evinizde uzunca bir süre bulunabilen bir satın almadır, asla bir anlık satın alma olmamalıdır! İlk ünitenizi yükseltiyor veya satın alıyor olsanız da, evinizin ve oturma odası alanınızın önceden var olan estetiğini göz önünde bulundurmak çok önemlidir, şık ve modern bir ünite,  retro yüzyılın ortası  vibe mobilyaları arasında biraz yersiz görünecektir . Doğal ışık da dikkate alınması gereken başka bir alandır, eğer daha karanlık bir odaya sahipseniz, kontrast sundukları için daha açık meşe ve beyaz tonları göz önünde bulundurmalısınız. Öte yandan , odanızda  ışık  sorun değilse, dumanlı kül ve  ceviz tonlarında daha koyu eğlence üniteleri veya mat siyah yüzeyler odayı sabitlemek için gerçekten işe yarayabilir. Stil açısından, aradığınız bağımsız bir ünite mi yoksa duvara bağlı ve zeminin üzerinde asılı duran bir ünite mi, birden fazla teşhir ve saklama bölmesi mi yoksa daha sade bir kübik stil  ünitesi mi istediniz ? 

İŞLEVSELLİK

TV’nizi görüntülemek için size bir alandan fazlasını sunan bir üniteye mi ihtiyacınız var? Tüm elektronik aletleriniz ve DVD koleksiyonlarınız için ek depolamaya mı ihtiyacınız var?  Kitaplar, sanat eserleri, bulunmuş veya değerli nesneler ve bir veya üç bitki ile size biraz renk ve kişilik sergileme şansı sunan bir ünite ister misiniz? TV kabininizi seçerken, ünitenin sizin ve alanınız için hangi işleve sahip olacağını veya olması gerektiğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Oturma odanızda zaten tüm kitaplarınız ve koleksiyon öğelerinizle donatılmış bir kitaplık varsa, ekstra raf alanı gerçekten ihtiyacınız olan bir şey değildir, ancak diğer yandan, oldukça küçük bir odanız varsa ve eşyaları yeşillendirme şansını istiyorsanız Bazı bitkiler veya seramik teşhirler ile, belki raf tipi bir ünite veya açık bir duvar ünitesi sizin için en işlevsel seçimdir!

EN SONUNDA…

Televizyonlar neredeyse her zaman odanın odak noktasıdır, bu nedenle kendinize ev sahipliği yapacak veya hatta odağın bir kısmını ondan uzaklaştırmak için nihai eğlence ünitesini seçerken akıllıca seçtiğinizden emin olun! Ne tür bir eğlence ünitesine karar verirseniz verin, televizyonun büyük siyah ekranını yumuşattığınızdan ve dikkatinizi dağıttığınızdan emin olun, küçük bir narin seramik kap kümesi, taze kesilmiş bir vazo veya canlı bir iç mekan bitkisi olsun, sadece güzel bir şey olduğundan emin olun. Bakabilirsiniz… sadece reklam aralarında olsa bile!

HAYALİNİZDEKİ ÜRÜNÜN RESMİNİ GÖNDERİN SİZE TEKLİF HAZIRLAYALIM…

Whatsapp :

+ 90 552 401 48 31